Preskočiť na obsah

Čo je Pilatesova metóda?

Spojenie tela a mysle, ktoré Vás naučí vnímať Vaše telo. Aj malé detaily pri cvičení môžu urobiť veľké zmeny vo Vašom tele. V tomto Vám pomôže Pilatesova metóda.

Pilatesova metóda

Pilatesova metóda, ktorá Vám môže zmeniť život. Cvičením sa dostanete ku zdraviu a kráse, dosiahnete pozitívny efekt nie len  na fyzickej stránke tela, ale prejaví sa i na psychike. Správnym cvičením, pri ktorom treba klásť dôraz na presnosť prevedenia cvikov môžete zmierniť zlé návyky, ktoré ste nadobudli jednostrannou záťažou organizmu a nezdravým spôsobom života.

Cvičenie je zostava cvikov, ktoré sa prispôsobujú zdravotnému stavu klientov pomocou ich modifikácií.  Budujete hlavne vnútorné svaly, ktoré sú najbližšie k chrbtici a chránia ju. Vaše skrátené svaly sa cvičením naťahujú, ochabnuté posilňujú, mení sa držanie tela. Vaše svaly musia byť nie len silné, ale aj pružné.

Na každej lekcii precvičíte celé telo. Na hodinách používame pomôcky /thera bandy, fit lopty, over bally, rollery, cora bandy, balančné podložky…/, ktoré pohybu napomáhajú, ale naopak dokážu urobiť pohyb náročnejším.